Fethiye’nin Bilinmeyen Noktası Faralya

Fethiye’nin Bilinmeyen Noktası Faralya

Fethiye’nin Bilinmeyen Noktası Faralya

Ülkemizin henüz insanlar arasında popüler olmamış ancak muhteşem bir doğal güzellik sunan onlarca yeri var. Faralya da bunlardan bir tanesi. İsmi değiştirilerek Uzunyurt olan bu köy hala bölge halkı için Faralya ismine sahip. Gelen insanlar da genellikle bu ismi kullanmayı tercih ediyorlar.

Ege Bölgesi’nin bilinmeyen ancak kendine hayran bırakan köylerinden bir tanesi olan Faralya tabi ki muhteşem yeşili ve mavisi ile insanları büyülüyor. Hem kış hem de yaz aylarında tercih edilebilen köy sizi kendine hayran bırakacak.

Faralya’da Ne Yapılır?

Faralya’ya giderseniz yapabileceğiniz aktivitelerin oldukça çeşitli olduğunu söylemeliyiz. İlk olarak koylarda denize girerek harika bir gün geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra köyde plaj voleybolu son derece popüler bir spor. Her gün voleybol oynama imkânınız bulunuyor.

Uzun doğa yürüyüşleri de bölgedeki en harika aktivitelerden bir tanesi. Şelalelerin tadını çıkartıp dalış okullarında kısa eğitimler alarak muhteşem maceralara atılabilirsiniz.

Ben adrenalin bağımlısıyım diyorsanız yamaç paraşütü seçeneği de sizleri bekliyor. Hiç zaman kaybetmeden kendinizi masmavi gökyüzüne bırakabilirsiniz.

Faralya’da Ne Yenir?

Faralya’da yemek yiyebileceğiniz çok fazla yemek noktası bulunmuyor. Kaliteli bir yemek isterseniz biraz köyden uzaklaşıp Ölüdeniz bölgesine gitmeniz gerekli. Köyün insanları dışarıdan gelen kişilere karşı oldukça nazikler. Birçok ev gelen ziyaretçilere kendi evinden yemek hizmeti sunuyor.

Köy içerisinde gözleme ve portakal suyu satan kişileri rahatlıkla görebileceksiniz. Ağır bir yemeğe oturmak istemeyip öğün geçiştirmeyi düşünürseniz bu ürünler de sizin için doğru bir adres olabilir.

Faralya’da Nerede Kalınır?

Faralya keşfedilmemiş bir köy olduğundan muhteşem konaklama alanlarının olduğunu söyleyemeyiz. İnsanlar Faralya tatillerinde genellikle yakın bölgedeki villalarda kalmayı tercih ediyorlar. Özellikle restoranların da bulunduğu bölgeden kiralanan villalar son derece kullanışlı olmakta.

Hem yemek hem de konaklama ihtiyacınızı en kolay şekilde karşılamak istiyorsanız zaman kaybetmeden internet sitelerinde bulunan adresinden villa kiralama işlemlerini başlatabilirsiniz. Aradığınız özelliklerde ve fiyatlarda villa bulacağınızı garanti ediyoruz. Kaç kişilik bir ekiple gelirseniz gelin size uygun bir konaklama alanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Bütün kiralama işlemleri yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir