Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermek herkesin gözünde büyüttüğü bir şey ama aslında çok kolay. Sağlıklı olmamız için bazen kilo vermemiz gerekebilir. Fazla kilo yüzünden bazı hastalıklar ortaya çıkabilir. Örnek vermek gerekir ise obezite, şeker hastalığı bunların başında gelir. Sağlığımız için vücut kitle indeksimize uygun olmalıyız. Vücut kitle indeksimize google’dan ulaşabiliriz. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyor iseniz bunun yolları da elbette mevcut. Ama herkesin doğru bildiği yanlışlar var. Bunlara örnek verecek olursak düşük kalorili yiyeceklerle beslenmek olabilir. Kilo vermek isteyenlerin yaptığı bir hatadır bu eğer düşük kalorili yiyecekler ile beslenirsek gün içerisinde almamız gereken kaloriyi alamayız bu yüzde vücut direncimiz düşer ve birçok hastalığa yakalanabiliriz. Böylece kilo verme sürecimizi uzatmış oluruz.

Kilo Vermek İçin Ağırlık Kullanılan Sporlar Deneyin

Ne kadar çok spor yaparsanız o kadar çabuk kilo vermeniz kolaylaşmış olacaktır. Günde en az bir saat yürüyüş yapmak sizi zinde tutacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ağırlık kaldırılan sporlarla ise vücudunuzdaki yağ miktarını eritir ve onu kasa çevirir. Kaslarınızı daha güçlü kılabilir. Gün geçtikçe kendinizi fazla zorlamadan antrenmanları arttırırsınız. Bu sayede kendinize açlık ile acı çektirmek yerine böyle kilo vermeniz daha az acılı bir yol olacaktır. Spor ile daha çok su tüketebilirsiniz. Çok su tüketmek de hızlı kilo vermenin yollarından biridir. Su hayatta kalabilmemiz için önemlidir. Günde 2,5 – 3 litre su tüketmek sizin zayıflanmanıza yardımcı olacaktır.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Yeşil Sebzeler Tüketerek Zayıflama

Yeşil sebzeler yapılarından dolayı vücudumuz için tam bir lif kaynağıdır. Lifler sayesinde tokluk hissimiz daha yüksek olur. Yeşil sebzeler tahıllar gibi kolay sindirilmez ve vücuda enerji olarak dönmez. Bu yüzden daha az acıkırsınız. Öğünlerinizi çoğaltabilirsiniz ama bu öğünlerde fazla yememeye dikkat etmeniz gerekmekte. Tabi bu öğünleri tüketirken sporlarımızı da aksatmamalıyız. Tabi bu antrenmanlarda yorulmamak için elbette erken yatmanız gerekecek. Eğer az uyursanız gün içerisinde kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bu yüzden antrenmanlarınızı aksatmanızı istemeyiz. Vücudunuz için doğru bir diyet uygularsanız antrenmanlarla birlikte hızlıca kilo verebilirsiniz.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir