Spor Yapmadan Kilo Vermek

Spor Yapmadan Kilo Vermek

Spor Yapmadan Kilo Vermek

Herkes spor yapmadan kilo vermek ister. Günümüzde çalışan milyonlarca insanın sorunlarından  birisi de; ofis ortamlarında saatlerce hareketsiz bir şekilde kalmak, sıkıntıdan gün boyunca yapılan atıştırma halinde olmak ve dozu kaçırılan yemekler sebebiyle gittikçe büyüyen göbeklerdir. Artık bütün herkes spor yapmanın dışında beslenmesini ayarlayarak nasıl kilo verebileceğinin yollarını aramaktadır.

Ülkemizde her geçen gün spor yapmadan kilo vermenin yolları araştırılmaktadır. Bunun birbirinden farklı pek çok alternatif yolu da bulunmaktadır. Bizlerde bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. İşte bazı alternatif yollar aşağıdaki gibidir;

Kuru Yemiş Miktarlarına Dikkat Edin

Çekmecelerinize ise kuru kayısı, grisini, ceviz, incir, kepekli bisküvi ve fındık tarzında bozulmayan ve koku yapmayan gıdalar koymanızı öneririz. Kuruyemiş yerken ise miktarına oldukça fazla dikkat edilmesi gerekir. Avuç avuç tüketilen cevizler, bir süre sonra da kontrolsüz kilo artışı getirmektedir. Ara öğün olarak da tercihe bağlı olarak; 3 tane ceviz içi, 10 tane badem, 10 tane fındık ve 7 tane çiğ kaju bir öğün için oldukça yeterli olmaktadır. 1 yemek kaşığı yaban mersini de tercih edilebilir.

Spor Yapmadan Kilo Vermek
Spor Yapmadan Kilo Vermek

400 Kaloriye Öğlen Yemeği Yiyin

Öğle yemeklerinde bir tabak makarna ve yoğurt yerseniz 450 ile 500 arasında bir kalori alırsınız. Fakat karbonhidrat içermeyen mercimek çorbası, ızgara et ve salatalar tercih edilmelidir. Eğer ki zamanınız azsa ton balıklı salata, ızgara köfte, kepekli tost ve ayran tarzında menüleri tercih edebilirsiniz. Pizza ve hamburger gibi yemekler yüksek kalorili ve aynı zamanda öğleden sonraki iş veriminizi düşürür. 1 orta boy pizza ve kolada yaklaşık olarak 850 ile 1050 arasında kalori bulunur. Bunun yerine ise 1 porsiyon ızgara köfte, ayran ve salata yemeniz ortalama olarak 400 kalori etmektedir. Spor yapmadan kilo vermek yöntemlerinden bir tanesi de bu yöntemdir. Mutlaka diyet listelerini incelemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Turşu Ödemi 2 Katına Çıkarır

Kuru fasulyenin yanında yiyeceğiniz turşu; hareketsiz olan vücutlarda oluşan ödemi 2 katına çıkarmaktadır. Tercihen salata ya da var ise bir sebze çorbası olmalıdır. Eğer ki öğle yemeğinde et yenildiyse, akşam da günlük posa içeriği sağlamak adına sebze yemeğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Öğlen mercimek çorbası, yeşil salata ve yoğurt yiyen kişiler ise akşam protein alarak etin yanında 1 kase bulgur pilavı, cacık veya ızgara balık salata ve 1 kase çorba yemelidir.

Farklı yazılarımızı okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir